Participants of the Spring school

Niklas Christoph Affolter  TU Berlin
Sebastian Alt   Darmstadt
Florian Altenburg   Darmstadt
Frank Aurzada   Darmstadt
Ajit C. Balram   Copenhagen
Samuel Baguley   Mannheim
Roland Bauerschmidt    Cambridge
Thomas Beekenkamp   LMU München
Khalid Belhadj   Darmstadt
Volker Betz   Darmstadt
Matthias Birkner   Mainz
Simon Buchholz   Bonn
Micha Buck   Darmstadt
Diana Conache   TU München
Fabio Coppini   Paris
Zoubir Dahmani   University of Mostagagem
Alexander Dalinger   Darmstadt
Margherita Disertori   Bonn
Leif Döring   Mannheim
Hugo Duminil-Copin    Paris / Genève
Romain Durand   Grenoble
Johannes Ehlert   Darmstadt
Elias Olof   Göteborg
Anja Christin Erben   Tübingen
Maximilian Fels   Bonn
John Fernely   Bath
Martin Friesen   Wuppertal
Felix Günther   TU Berlin
Maximilian Hahn-Klimroth   Frankfurt
Benjamin Hansen   Groningen
Matthias Hansmann   Darmstadt
Susanne Hilger   Bonn
Christian Hirsch   LMU München
Timo Hirscher   Stockholm
Tobias Kapetanopoulos   Frankfurt
Soumak Kar   Darmstadt
Sebastian Kersting   Darmstadt
Marvin Kettner   Darmstadt
Wasiur Khuda Bukhsh   Darmstadt
Frederik Klement   Mainz
Achim Klenke   Mainz
Antti Knowles   Genève
Igor Kortchemski    Paris
Roman Kotecky    Warwick / Prague
Jonas Kremer   Wuppertal
Nikita Krug   Darmstadt
Pankaj Kumar   Skolkovo Insititue, Moscow
Yoroslav Kabvivskyi   Geneva
Mareike Lager   Universit├Ąt Bonn
Sophie Langer   Darmstadt
Ben Lees   Darmstadt
Stéphane Le Roux    Darmstadt
Dominik Linzer   Darmstadt
Marcin Lis   Cambridge
Jan-Erik Lübbers   Darmstadt
Kilian Matzke   LMU München
Matthias Meiners    Universität Innsbruck
Christian Mönch   Darmstadt
Noela Müller  Frankfurt am Main
Francesca R. Nardi   Firenze
Kazuki Okamura   University of Kyoto
Sebastien Ott   Genève
Biagio Paparella   Bonn
Eveliina Peltola    Genève
Steffen Polzer    Darmstadt
Alexis Prevost   Köln
Wei Qian   Cambridge
Aran Raoufi    Paris / Genève
Constanza Rojas-Molina    Bonn
Marianna Russkikh   Genève
David Sabonis  University of Copenhagen
Helge Schäfer    Darmstadt
Markus Schepers   Groningen
Lars Schmitz   Köln
Ricardo Schnur   Saarbrücken
Sebastian Schwinn    Darmstadt
Franco Severo   Paris Sud
Assaf Shapira   Paris Diderot
Mark Sinzger   TU München
Jasmin Straub   Frankfurt
Andrew Swan   Cambridge
Lorenzo Taggi   Darmstadt
Daniel Ueltschi   Warwick
Willem van Zuijlen   HU Berlin
Philip Weißmann   Mannheim
Cornelia Wichelhaus   Darmstadt
Gundelinde Wiegel   TU Graz
Niklas Wulkow   FU Berlin
Sebastian Zaigler   Darmstadt